Przepowiedział pogodę na 2021 rok za pomocą... połówek cebuli

Autor: wroclaw.tvp.pl 06 lutego 2021 10:46

Przepowiedział pogodę na 2021 rok za pomocą... połówek cebuli prognozuje pogodę dzięki połówkom cebuli; fot. unsplash.com

Dieter Wagner, mieszkający na Górnych Łużycach przy polsko-niemieckiej granicy, prognozuje pogodę za pomocą połówek cebuli. Trafność jest imponująca - podaje wroclaw.tvp.pl.

Dieter Wagner, jak co roku, staje się domorosłym meteorologiem. Połówki cebuli leżały w spiżarni przez dwanaście dni. Teraz przygląda się im uważnie. Jeśli w cebulowych miseczkach zebrała się woda, będzie padać deszcz. Pomarszczone skorupy zapowiadają suszę, sól oznacza śnieg. Mężczyzna od lat opracowuje prognozy pogody dla lokalnego serwisu informacyjnego.

Łuski cebuli, zapowiadają kilka dni ze śniegiem w marcu. I są zaskakująco zgodne co do kwietnia. – Kwiecień będzie zmiennym miesiącem, ale mimo wszystko będziemy mieli dużo słońca. Zapowiada się jeden z najcieplejszych wiosennych miesięcy od lat – przepowiada Dieter Wagner.

Cebulowa wyrocznia widzi słońce i suszę od maja do lipca. Sierpień trochę deszczowy. Ale wrzesień i październik znów będą słoneczne i suche. – Listopad powita nas śniegiem, który przestanie padać jeszcze przed grudniem. Później się go nie doczekamy. Prawdopodobnie nie będziemy mieli białych świąt – mówi mieszkaniec Oppach.

Więcej na wroclaw.tvp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI