Przemyt narkotyków w ciężarówkach z owocami i warzywamiPolsatNews - 05 maja 2022 15:33


Dzięki międzynarodowej współpracy tarnowskiej prokuratury, CBŚP, FBI oraz Europolu rozbity został gang, który ciężarówkami z owocami i warzywami przemycał do Polski marihuanę. Do Sądu Okręgowego w Tarnowie trafił akt oskarżenia przeciwko 14 członkom grupy przestępczej.

- Ten akt oskarżenia to nie koniec sprawy. Śledztwo w dalszym ciągu jest prowadzone. Trwają dynamiczne czynności, ukierunkowane na zatrzymanie kolejnych sprawców uczestniczących w tym przestępczym procederze – powiedział w czwartek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnowie Mieczysław Sienicki.

Rozbito gang, który ciężarówkami z owocami i warzywami przemycał marihuanę

Do pierwszego zatrzymania w tej sprawie doszło w maju ubiegłego roku. Centralne Biuro Śledcze Policji na gorącym uczynku zatrzymało wówczas na A4 w okolicach Tarnowa kierowcę ciężarówki, który wiózł towar z Krakowa do Rzeszowa. Funkcjonariusze ujawnili wtedy 21 kg marihuany. Potem dochodziło do podobnych zatrzymań na terenie całego kraju.

Marihuana pakowana była w hiszpańskim Alicante i w hurtowych ilościach trafiała na teren Polski w ciężarówkach z warzywami i owocami.

Więcej: PolsatNews