×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Przelotne opady deszczu. Najcieplej na zachodzie kraju

Autor: PAP 29 maja 2021 15:54

Przelotne opady deszczu. Najcieplej na zachodzie kraju 29 maja - przelotne opady deszczu. Najcieplej na zachodzie kraju/ fot. shutterstock

Pogoda w sobotę będzie zbliżona do tej, którą mogliśmy obserwować w piątek - prognozowane są przelotne opady deszczu, a na południu i w centrum możliwe są burze. Najcieplej będzie na zachodzie kraju - do 18 st. C.


W sobotę 29 maja spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami pojawiać się będą przelotne opady deszczu, a na południu i w centrum kraju możliwe są również burze.

Prognoza pogody na 29 i 30 maja

Wartości opadów będą podobne do tych z piątku. Opady deszczu w trakcie burz wyniosą do ok. 10 mm, jedynie na Podkarpaciu lokalnie osiągną do 15 mm. Porywy wiatru w trakcie burz osiągną do 60-65 km/h.

Również pod względem temperatury będzie podobnie. Termometry pokażą od 12-13 st. C na północnym kraju i krańcach wschodnich do 18 st. C na zachodzie. Wciąż w całym kraju będzie umiarkowany i porywisty wiatr. "To na pewno nie będzie poprawiać sytuacji, jeżeli chodzi o odczucie cieplne" - zaznaczył synoptyk IMGW Jakub Gawron.

W sobotę wieczorem i nocą opady będą stopniowo zanikać. Przelotne opady spodziewane są na wchodzie i na południu kraju. Z uwagi na stosunkowo małe zachmurzenie temperatura wieczorem będzie szybko spadać.

30 maja w nocy przelotne opady na wschodzie kraju oraz na południu. W nocy termometry pokażą od 2-3 st. C do ok. 8 st. C. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI