W weekend IMGW spodziewa się słonecznej pogody, z możliwymi opadami deszczu oraz burzami. "W piątek słonecznie, na zachodzie więcej chmur. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie może słabo popadać" - przekazał IMGW. Dodano, że temperatura maksymalna wyniesie od 23-24 stopni Celsjusza na Helu i wschodzie kraju do 31 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

W weekend upalnie, nawet 34 st. C

W sobotę na przeważającym obszarze kraju słoneczna aura. Będzie gorąco. Na zachodzie natomiast pojawią się opady deszczu i burze, w których opady deszcz wyniosą do 30 mm. Wiatr w porywach do 75 km/h. Temperatura maksymalna od 23 stopni nad morzem, w centrum 29 st. C do 32 stopni na zachodzie kraju. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, z kierunków wschodnich.

W niedzielę i poniedziałek w wielu miejscach nadal upalnie i burzowo. Temperatura wzrośnie do 30-34 st. C w zachodniej połowie kraju, zaś na wschodzie wskaże około 26 stopni. Jak prognozuje IMGW, burze pojawią się na zachodzie i południu kraju - mogą przynieść silne opady deszczu i porywisty wiatr.

Uwaga na burze i grad

W nocy z poniedziałku na wtorek na północnym zachodzie kraju temperatura nie spadnie poniżej 20-21 st. C, co oznacza noc tropikalną.

"We wtorek przejściowe ochłodzenie na zachodzie, w środę również w centrum kraju, z temperaturą maksymalną od 20 do 23 stopni Celsjusza. Spodziewane są burze z silnym deszczem i porywami wiatru do 70 km/h, przemieszczające się z zachodu na wschód kraju. Miejscami również grad. Na wschodzie nadal upalnie do około 32 st. C" - przekazało IMGW.