×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Przed nami pochmurne dni z okresowymi opadami deszczu

Autor: PAP 24 października 2016 16:09

Przed nami pochmurne dni z okresowymi opadami deszczu fot. pixabay.com

Jak informuje IMGW, Polska znajdzie się pod wpływem płytkiego niżu z ośrodkiem nad Niemcami, który w ciągu dnia przesuwał się będzie nad naszym krajem w kierunku Litwy. Z południa na północ kraju przemieszczać się będzie front ciepły, a w ciągu dnia południowy zachód kraju znajdzie się w strefie frontu chłodnego. Nad południową część kraju napływać będzie ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego, pozostała część kraju pozostanie pod wpływem chłodniejszego powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie rosło.

We wtorek w kraju w dzień na południu województw małopolskiego i podkarpackiego zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Prognozowana wysokość opadów na północnym wschodzie do 20 mm. Temp. maks. od 8 st., 10 st. na krańcach północnych do 17 st., 19 st. na południu kraju. Wiatr na przeważającym obszarze kraju słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Na krańcach wschodnich wiatr słaby i umiarkowany, południowy, a na wybrzeżu i Pomorzu umiarkowany, porywisty, północny. W Karpatach wiatr silny i bardzo silny, południowy, w porywach do 90 km/h, halny.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, wysoko w Tatrach przechodzące w deszcz ze śniegiem. Prognozowana wysokość opadów na południowym wschodzie do 15 mm. Miejscami, zwłaszcza na Pomorzu i zachodzie kraju, mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temp. min. od 2 st., 5 st. na krańcach północnych do 8 st., 9 st. na południowym wschodzie. Na Pomorzu miejscami przygruntowe przymrozki do -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni. Wysoko w Tatrach wiatr początkowo dość silny i silny, południowy, w porywach do 90 km/h, halny, później słabnący i skręcający na zachodni.

W środę w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże, jedynie na krańcach północnych i w rejonach podgórskich możliwe przelotne opady deszczu, wysoko w Karpatach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. maks. od 7 st. do 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków północnych, jedynie na wybrzeżu wiatr umiarkowany, zachodni.

We wtorek w Warszawie w dzień zachmurzenie duże, przed południem przejściowo możliwe większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Maksymalna wysokość opadu 10 mm. Temp. maks. 13 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. min. 5 st. Wiatr słaby, północno zachodni. W środę w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 9 st. Wiatr słaby, północny. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI