×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Przed nami pierwsze wiosenne upały

Autor: www.sadyogrody.pl/ Twoja Pogoda 10 maja 2021 09:39

Przed nami pierwsze wiosenne upały Zmierza do nas fala gorącego afrykańskiego powietrza / fot. shutterstock

Pierwszy raz w tym roku temperatura przekroczyła w cieniu 25 stopni. Jednak na tym się nie skończy, ponieważ główna fala gorącego afrykańskiego powietrza dopiero do nas zmierza - podaje serwis Twoja Pogoda.

Niedziela (9.05) była nie tylko słoneczna, ale też bardzo ciepła. W większości regionów kraju termometry pokazały powyżej 20 stopni. Najcieplej było na Ziemi Lubuskiej i zachodnim Pomorzu. W Słubicach i Świnoujściu odnotowano przeszło 25 stopni, pierwszy raz w tym roku.

Jednak to nie koniec ocieplania się, ponieważ główna fala afrykańskiego powietrza dopiero do nas zmierza. W poniedziałek (10.05) temperatura powyżej 20 stopni osiągnie już wszędzie, nawet tam, gdzie zwykle jest najzimniej.

Na ogół odnotujemy od 21 do 23 stopni, jednak na zachodzie i południu będzie powyżej 25 stopni. Górna granica to 27-28 stopni w cieniu. Tak gorąco będzie jednak tylko lokalnie, a więc w niektórych miejscowościach Śląska, Małopolski i Ziemi Lubuskiej.

Najgoręcej zapowiada się wtorek (11.05). Wówczas w godzinach popołudniowych spodziewamy się przeważnie od 23 do 25 stopni, a na południu i zachodzie powyżej 27 stopni. Tym razem górna granica temperatury sięgnie nawet 30 stopni, a więc po raz pierwszy od początku tego roku progu upału.

Więcej w serwisie Twoja Pogoda.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI