Przed nami mroźna noc. Nawet –11 stopni C!

Autor: PAP 09 grudnia 2022 19:48

Przed nami mroźna noc. Nawet –11 stopni C! W nocy z piątku na sobotę bardzo zimno na Pomorzu, aż -11 stopni Celsjusza / fot. Shutterstock

W nocy z piątku na sobotę bardzo zimno na Pomorzu, aż -11 stopni Celsjusza - poinformował PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak. Według prognoz niż Brygida przyniesie intensywne opad deszczu, a następnie śniegu, którego spadnie gdzieniegdzie 20 cm.

W nocy przeważnie zachmurzenie duże, tylko na północy można liczyć na większe przejaśnienia. Na południowym wschodzie intensywne opady deszczu, których suma wyniesie 20 mm. Na pozostałym obszarze będą to opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a na południu woj. śląskiego i małopolskiego także marznącego deszczu powodującego gołoledź.

Na nizinach najwięcej śniegu przybędzie na Lubelszczyźnie i południu Mazowsza - nawet 10 cm. Natomiast w Karpatach i Beskidzie Śląskim oraz Beskidzie Żywieckim spadnie do 20 cm śniegu.

Na północy wystąpią mgły marznące z widzialnością do 200 metrów. Temperatura minimalna od -11 stopni Celsjusza na Pomorzu, -2 w centrum, do 2 stopni na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno wschodni. W Tatrach porywy wiatru wyniosą do 90 km/h - tam wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na północy kraju. Na południowym wschodzie będzie padał deszcz ze śniegiem. Na pozostałym obszarze opady śniegu. Rano na północy i zachodzie kraju mogą wystąpić mgły ograniczające widzialność do 200 metrów.

Temperatura maksymalna od -2 stopni Celsjusza na północy, do 3 stopni na południowym wschodzie.

Wiatr słaby, północny i północno wschodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI