×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Przed nami ciepła, deszczowa i sztormowa jesień i zima

Autor: www.twojapogoda.pl/www.sadyogrody.pl 10 listopada 2015 14:39

Przed nami ciepła, deszczowa i sztormowa jesień i zima W prognozach długoterminowych, które sięgają już kresu listopada, nie widać powiewów zimy/ fot. shutterstock

W prognozach długoterminowych, które sięgają już kresu listopada, nie widać powiewów zimy. Do końca miesiąca musimy liczyć się z niespokojną pogodą. Niemal codziennie będzie pochmurno, deszczowo, wietrznie, ale też ciepło - podaje twojapogoda.pl.

Największe ilości deszczu będą spadać na województwa północne, ponieważ tam do ośrodków niżowych, które będą się przewalać przez Skandynawię i Bałtyk, będzie najbliżej. Im dalej na południe Polski, tym sumy opadów będą mniejsze, również z powodu południowego wiatru, który spływając ze szczytów górskich ku dolinom, będzie osuszać i ogrzewać powietrze.

Podobne scenariusze pogodowe dotyczą nie tylko jesieni, lecz również zimy. Będzie ona łagodna, niewykluczone, że najcieplejsza w ostatnim stuleciu, a przy tym mokra i wietrzna. Oczywiście, jak każdej zimy poprószy śnieg i chwyci mróz, ale będą to zjawiska krótkotrwałe, znacznie rzadsze niż tradycyjnej zimy.

Po części może być to związane z działalnością jednego z najpotężniejszych w historii obserwacji zjawiska El Niño, ale póki co nie można przypisać tego jemu z całą stanowczością. Wiemy tylko, że El Niño może, choć nie zawsze, sprzyjać mokrym i wietrznym zimom w północnych regionach Europy oraz suchym i ciepłym w regionach południowych.

Czytaj więcej w serwisie twojapogoda.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI