Protesty rolników w Hadze. Policja zarekwirowała traktory

Autor: PAP 20 września 2022 14:40

Protesty rolników w Hadze. Policja zarekwirowała traktory Policja w Hadze zarekwirowała protestującym rolnikom traktory/ fot. shutterstock

Policja w Hadze skonfiskowała rolnikom kilkanaście traktorów, którymi wjechali we wtorek rano do miasta, informują media. „To ograniczanie demokracji” – twierdzi rzeczniczka rolników protestujących przeciwko rządowej strategii ograniczania emisji tlenku azotu.

We wtorek król Wilhelm Aleksander wygłosi przed połączonymi izbami parlamentu podczas tradycyjnego Prinsjesdag przemówienie, w którym przedstawi politykę rządu na nadchodzący rok. Tego dnia swój protest zaplanowali także w Hadze rolnicy, którzy sprzeciwiają się rządowej zapowiedzi redukcji emisji tlenku azotu.

Protesty rolników w Hadze

Rolnicy planowali wjazd do miasta traktorami, co zostało jednak uniemożliwione przez policję, na podstawie wydanego przez burmistrza zarządzenia, w którym zakazano wjazdu "ciężkiego sprzętu".

"Zostaw traktor w domu! Protesty są dozwolone, ale nie z dużymi pojazdami" - napisała we wtorek rano na Twitterze minister sprawiedliwości Dilan Yesilgoz.

Kiedy rolnicy wjechali do miasta, zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy, informuje portal RTL Nieuws. Traktory zostały załadowane na przyczepy i wywiezione na policyjne parkingi.

"To jest ograniczanie demokratycznego protestu" - twierdzi Sieta van Keimpema, rzeczniczka Farmers Defence Force, cytowana przez portal NOS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI