Prognozy na czerwiec 2021: grożą nam późne przymrozki?

Autor: Twoja Pogoda 19 maja 2021 16:37

Prognozy na czerwiec 2021: grożą nam późne przymrozki? Możliwe wystąpienie wyjątkowo późnych przygruntowych przymrozków?/ fot. unsplash

Czerwiec to pierwszy miesiąc meteorologicznego lata. Jednak w tym roku iście letniej pogody nam nie przyniesie. Podobnie jak w kwietniu i maju, średnie temperatury będą niższe od tego, co zazwyczaj mamy o tej porze roku - informuje serwis Twoja Pogoda.

Według prognoz serwisu twojapogoda.pl,  w czerwcu blokada cyrkulacji utrzyma się, a to oznacza dominację napływu powietrza z północy i północnego zachodu, a nie z południa. Temperatury będą przypominać te, które zwykle w tym miesiącu panują w Skandynawii czy na Wyspach Brytyjskich.

Jeśli sprawdzi się najmniej korzystny scenariusz, to średnia temperatura będzie nawet o 2 stopnie niższa od normy, więc czerwiec nie zapisze się jako najchłodniejszy od kilku lat, lecz aż od 20 lat, bo ostatni zimny czerwiec mieliśmy w 2001 roku.

Nie tylko u nas będzie tak zimno, również w całej wschodniej części Europy. Jednak Polska będzie jednym z nielicznych krajów, gdzie odchylenie średniej temperatury od normy na minus będzie największe.

To oznacza zimne noce i poranki, z temperaturami spadającymi nawet poniżej 5 stopni i groźbą wyjątkowo późnych przygruntowych przymrozków, zwłaszcza na początku miesiąca.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI