Prognoza pogody: Z każdym kolejnym dniem będzie coraz cieplej

Autor: TVN Meteo 23 lipca 2019 11:09

Prognoza pogody: Z każdym kolejnym dniem będzie coraz cieplej fot. shutterstock.com

Przed nami pochmurny wtorek, zachmurzenie będzie kłębiaste umiarkowane i duże. Na zachodzie kraju dzień upłynie bez opadów, w pozostałych regionach okresami wystąpią opady deszczu o sumie do pięciu litrów wody na metr kwadratowy - informuje TVN Meteo.

Na południu mogą pojawić się lokalne burze. Termometry pokażą od 20 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, Ziemi Łódzkiej i Górnym Śląsku, do 27 st. C na Ziemi Lubuskiej. Północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie, tylko w burzach silnie do 80 kilometrów na godzinę.
Przelotny deszcz
Na środę synoptycy prognozują zachmurzenie kłębiaste umiarkowane, okresami duże. Na zachodzie kraju będzie bez opadów, w pozostałych regionach Polski przelotnie popada deszcz do 5 l/mkw. Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st. C na Wybrzeżu, przez 26 st. C w centrum kraju, do 30 st. C na Śląsku. Powieje północno-zachodni, słaby i umiarkowany wiatr.

W czwartek wystąpi małe i umiarkowane zachmurzenie. Termometry pokażą od 26 st. C na Podlasiu, przez 28 st. C w centrum kraju, do 32 st. C na Pomorzu Zachodnim. Wschodni i północny wiatr powieje słabo i umiarkowanie.

W piątek temperatura wzrośnie do 33 stopni Celsjusza. Miejscami może popadać przelotny deszcz.

Więcej w TVN Meteo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI