×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prognoza pogody: w środę odwilż

Autor: PAP 29 grudnia 2021 09:37

Prognoza pogody: w środę odwilż Idzie odwilż/ Fot.shutterstock.com

W południe na zachodzie kraju opady marznącego deszczu i później deszczu. Termometry pokażą od -5 st.C na Suwalszczyźnie do +5 stopni na Dolnym Śląsku - powiedziała synoptyk IMGW Anna Woźniak. Idzie odwilż.

Według prognozy IMGW, w środę rano temperatura na zachodzie kraju wyniesie 2 st. Celsjusza. Z zachodu w stronę centralnej części kraju będzie się przemieszczać strefa opadów deszczu - podała synoptyk Anna Woźniak.

"W porze południowej na północnym wschodzie prognozujemy opady śniegu, które stopniowo będą przechodzić w deszcz ze śniegiem. W centrum natomiast spadnie deszcz ze śniegiem, który przejdzie w deszcz marznący" - prognozuje Anna Woźniak.

Synoptyk IMGW przewiduje, że na zachodzie kraju marznący deszcz będzie przechodzić w deszcz, z kolei wiatr z południowego wschodu będzie się kierował na południe i południowy zachód. "W południe prognozujemy temperatury od -5 st.C na Suwalszczyźnie do +5 stopni na Dolnym Śląsku. Termometry w centrum wskażą 0 st.C" - wskazała Anna Woźniak.

"W środę wieczorem opady marznącego deszczu powinny objąć region Warmii, Mazur i Podlasia" - stwierdziła synoptyk IMGW. Na zachodzie w porze wieczornej spadnie deszcz. Pojawią się liczne mgły, które będą powodować ograniczenie widoczności do 200 metrów.

Nocą IMGW prognozuje wiatr słaby i umiarkowany w kierunku południowym. "Na południu całkowite zachmurzenie z możliwymi większymi przejaśnieniami" - stwierdziła Woźniak. Dodała, że "na wschodniej połowie kraju deszcz ze śniegiem, a także możliwe opady śniegu i marznącego deszczu".

"Na zachodzie kraju deszcz i mżawki - temperatura w nocy sięgnie 2 st.C. Na Suwalszczyźnie do -5 st.C, z kolei w centrum 0 stopni" - przekazało IMGW. "W wielu miejscach pojawią się gęste mgły, które mogą ograniczyć widoczność do 200 metrów" - dodano.(

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI