Prognoza pogody: przewidywane miejscami przelotne opady śniegu i deszczu

Autor: PAP 07 marca 2021 10:15

Prognoza pogody: przewidywane  miejscami przelotne opady śniegu i deszczu W najbliższych dniach przewidywane są miejscami przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem/fot. shutterstock

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia oraz południowo-zachodnia jest pod wpływem niżów, na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże z rejonu Wysp Brytyjskich i Bałkanów. Polska jest pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia, związanej z niżem znad Finlandii. Z północy na południe kraju przemieszcza się chłodny front atmosferyczny. Przejściowo nad Polską zalega polarna morska masa powietrza, po przejściu frontu napłynie świeże, arktyczne powietrze. Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1004 hPa i nieznacznie spadnie.


W niedzielę na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami i opady śniegu, a także deszczu ze śniegiem. Przyrost pokrywy śnieżnej na Warmii, Mazurach i Podlasiu około 10 cm. Temperatura maksymalna od 1 st. C na Suwalszczyźnie, około 3 st. C w centrum do 6 st. C na południu. Wiatr umiarkowany, na północy kraju dość silny, od 35 km/h do 40 km/h, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Porywy wiatru na północy kraju do 75 km/h, w centrum do 55 km/h, a w górach do 65 km/h. W rejonach opadów śniegu powodujący zawieje śnieżne.

W nocy w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, które wystąpią głównie na południu i północy kraju. Na krańcach południowych Małopolski i Podkarpacia bez opadów, na pozostałym obszarze kraju miejscami opady śniegu. Temperatura minimalna do -8 st. C na Suwalszczyźnie i Podhalu, około -4 st. C w centrum do -1 st. C nad morzem; w miejscowościach podgórskich około -10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni. W górach w porywach do 65 km/h.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami głównie w północnej połowie kraju. Miejscami przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na północnym wschodzie możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do około 3-5 cm. Temperatura maksymalna od -2 st. C na północnym wschodzie, około 2 st. C w centrum do 5 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu porywisty, północno-zachodni i północny. W rejonach opadów śniegu może powodować zawieje śnieżne.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna 3 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna -4 st. C. Wiatr słaby, początkowo umiarkowany i porywisty, północno-zachodni i zachodni. W poniedziałek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI