×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok 2023

Autor: www.sadyogrody.pl/PAP 31 grudnia 2022 14:06

Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok 2023 Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok 2023/ fot unsplash

Sylwester według zapowiedzi meteorologów ma być bardzo ciepły ale także deszczowy.

Pogoda na Sylwestra 2023

W sobotę na Pomorzu zachmurzenie całkowite, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 7 st. C, 8 st. C na wschodzie i południowym wschodzie, około 11 st. C w centrum do 15 st. C, 16 st. C na zachodzie; chłodniej w kotlinach karpackich, około 5 st. C.

Wiatr umiarkowany, na obszarach podgórskich okresami dość silny, nad morzem dość silny i silny (od 35 km/h do 40 km/h), południowo-zachodni. Na zachodzie i północy wiatr w porywach do 55 km/h, nad morzem i na Pogórzu Karpackim do 70 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 75 km/h, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 80 km/h, na szczytach Sudetów do 140 km/h.

W nocy na północy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na krańcach południowo-wschodnich okresami duże i tam słabe opady mżawki. Temperatura minimalna od 1 st. C w dolinach karpackich i 3 st. C, 5 st. C na południowym wschodzie, około 9 st. C w centrum, do 12 st. C na zachodzie. Wiatr umiarkowany, wysoko w górach i nad morzem silny i bardzo silny (od 40 km/h do 50 km/h), południowo-zachodni. Porywy wiatru do 65 km/h, nad ranem na Pogórzu Karpackim do70 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 75 km/h, nad morzem do 80 km/h, południowo-zachodni. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 70 km/h, wysoko w Sudetach do 140 km/h.

Prognoza pogody na Nowy Rok

W niedzielę na północy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 7 st. C, 9 st. C na południowym wschodzie i w kotlinach karpackich, około 12 st. C, 14 st. C na wschodzie i w centrum, do 15 st. C na południu i zachodzie; cieplej lokalnie na Dolnym Śląsku 17 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, nad morzem silny, w porywach do 55 km/h, na Pogórzu Karpackim do 70 km/h, nad morzem do 75 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w Sudetach początkowo porywy wiatru do 130 km/h, w Karpatach do 70 km/h.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 14 st. C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, po południu słabnący, południowo-zachodni. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI