Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok

Autor: PAP 31 grudnia 2020 09:40

Prognoza pogody na Sylwestra i Nowy Rok Jak informuje IMGW, Europa wschodnia jest pod wpływem wyżu znad Rosji/ fot. pixabay

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia jest pod wpływem wyżu znad Rosji. Pozostałe obszary kontynentu są pod pływem układów niskiego ciśnienia. Polska jest w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad południową Skandynawią, Morzem Północnym, Niderlandami oraz Węgrami. Krańce południowo-wschodnie są w zasięgu pofalowanego frontu atmosferycznego, a początkowo w centrum kraju zaznaczy się wpływ rozmywającego się frontu okluzji. Pozostaniemy w polarnej morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 994 hPa i będzie rosło.

W czwartek na południowym zachodzie kraju zachmurzenie małe, tylko początkowo w obszarach występowania mgieł duże. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami na północnym wschodzie okresowe rozpogodzenia. Miejscami na północy słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, na wschodzie oraz południowym wschodzie deszcz lub deszcz ze śniegiem. W Bieszczadach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm. Początkowo miejscami mgły, również marznące, ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 0 st. na północnym wschodzie i obszarach podgórskich do 3 st., 4 st. na zachodzie, nad morzem oraz na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby, na południowym wschodzie wschodni i północno-wschodni, na pozostałym obszarze z kierunków zachodnich i południowych.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, rozpogodzenia jedynie na południowym zachodzie. Na południowym wschodzie opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a prognozowana tam suma opadów około 10 mm, w górach do 15 mm. W Bieszczadach opady śniegu i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 12 cm. Liczne mgły ograniczające widzialność do 100 metrów, miejscami również marznące. Temperatura minimalna od -10 do -8 st. w kotlinach górskich, od -4 do 0 st. na przeważającym obszarze kraju, jedynie nad morzem oraz na południowym wschodzie od 1 do 2 st. Wiatr będzie słaby, z kierunków wschodnich, miejscami zmienny.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami w centrum, na południu i północnym wschodzie również rozpogodzenia. Miejscami, głównie na północnym zachodzie, opady śniegu, a na południowym wschodzie też deszczu ze śniegiem i śniegu. Początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, lokalnie również marznące. Temperatura maksymalna od -1 st., 0 st. na północnym wschodzie, miejscami w centrum i na obszarach podgórskich, do 3 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, we wschodniej połowie kraju północno-wschodni i północny, na pozostałym obszarze południowy i południowo-wschodni.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m, lokalnie marznąca. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr słaby, wschodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby, wschodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI