Prognoza pogody na sobotę 7 listopada

Autor: PAP/ Interia Pogoda 06 listopada 2020 16:18

Prognoza pogody na sobotę 7 listopada Prognoza pogody na sobotę 7 listopada/ fot. shutterstock.com

Jak wynika z najnowszych prognoz pogody, możemy spodziewać się dużego zachmurzenia, ale w większości kraju nie będzie padał deszcz. Prognozowane temperatury - od 8 do 13 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na północy kraju - informuje Interia.pl .

Europa północna i północno-wschodnia oraz Półwysep Iberyjski znajdą się w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem dominować będzie wyż znad wschodniej Europy. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu z centrami nad południową Polską oraz Bałkanami, w polarnej morskiej masie powietrza.

W północno-wschodniej części kraju zachmurzenie całkowite lub duże - znikome opady deszczu lub mżawki. Silne zamglenia, a do południa również mgły ograniczające widzialność do 100 metrów.

Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie i południu również z rozpogodzeniami. Początkowo mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 9 st. C, 10 st. C na wschodzie i Podhalu do 13 st. C, 14 st. C na zachodzie i 15 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby, zachodni i południowy, tylko na południowym zachodzie południowo-wschodni. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI