Prognoza pogody na poniedziałek 3.10 i październik 2022

Autor: PAP 03 października 2022 14:43

Prognoza pogody na poniedziałek 3.10 i październik 2022 Od wtorku można liczyć na poprawę pogody i prawdziwą polską złotą jesień / fot. shutterstock

W poniedziałek 3.10 będziemy mieli kontynuację pogody z ostatnich dni. Nadal możliwe będą przelotne opady deszczu. Jak powiedziała PAP Anna Woźniak z Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB, od wtorku można liczyć na poprawę pogody i prawdziwą polską złotą jesień.

Prognoza pogody na 3.10.2022

Według Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek Polska nadal będzie znajdowała się pod wpływem niżu z ośrodkiem w rejonie Rosji i Białorusi, za sprawą którego do kraju napływa chłodniejsze i wilgotne powietrze polarno-morskie.

Nadchodzi poprawa pogody 

"W poniedziałek nadal zachmurzenie duże, okresowo z większymi przejaśnieniami i przelotnymi opadami dającymi miejscami do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy. Najwięcej deszczu spadnie na południu, głównie w Karpatach. W Tatrach możliwy jest przyrost pokrywy śnieżnej o kolejne 15 cm. Na krańcach północnych nie są wykluczone burze. Temperatura maksymalna od 10-11 stopni Celsjusza na wschodzie do 16 na północnym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h. Na północy i na wschodzie może osiągać nawet do 70-75 km/h, zachodni i północno-zachodni" - powiedziała Anna Woźniak.

Prognoza pogody na październik 2022 - od środy 5.10 poprawa pogody

Synoptycy IMGW-PIB zapowiadają poprawę pogody. Już w nocy z poniedziałku na wtorek do Polski od zachodu zacznie wchodzić wyż i od środy do końca tygodnia w kraju zagości prawdziwa polska złota jesień z temperaturami w okolicach 20 stopni Celsjusza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI