Prognoza pogody na poniedziałek 16 sierpniaPAP - 15 sierpnia 2021 17:49


W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 30 mm.

Jak informuje IMGW w poniedziałek w kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 30 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. C, 24 st. C na północnym zachodzie i nad morzem do 28 st. C w centrum kraju i 31 st. C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich i południowych. W czasie burz porywy do 90 km/h. W Sudetach wiatr do 70 km/h.

W nocy na wschodzie przeważnie zachmurzenie duże, w pozostałej części kraju zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu, na wschodzie i krańcach południowych burze. W południowo-wschodniej połowie kraju prognozowana suma opadów do 30 mm, lokalnie do 40 mm.

Temperatura minimalna od 11 st. C, 12 st. C na północnym zachodzie, nad morzem i w dolinach górskich do 19 st. C na południowym wschodzie, w kotlinach sudeckich lokalnie 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i silny, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz porywy do 80 km/h, nad morzem do 65 km/h, na zachodzie kraju do 55 km/h. W Sudetach wiatr do 70 km/h.