Prognoza pogody na 9 września: Będzie ciepło i pogodnie

Autor: TVNMeteo/ Interia 08 września 2020 15:48

Prognoza pogody na 9 września: Będzie ciepło i pogodnie Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza do 26 st. C/ fot. shutterstock.com

W ciągu najbliższej doby północna część Polski pozostanie w zasięgu zatoki niżowej i frontu atmosferycznego. Nad pozostałymi dzielnicami kraju zalegać będzie klin wyżowy. Napłynie ciepłe powietrze polarne morskie z południowego zachodu.

Dzisiejszej nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami, tylko na południu i południowym wschodzie przez większą część nocy pogodnie. Na krańcach północnych możliwe słabe przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie lokalnie krótkotrwałe mgły ograniczające widzialność do 400 m. 

Temperatura minimalna od 10 do 14 st., chłodniej w rejonach podgórskich Karpat - od 6 do 10 st. 

Środa na północy upłynie z przelotnymi opadami deszczu o sumie do 1-5 litrów wody na metr kwadratowy. Poza tym będzie pogodnie.

Temperatura maksymalna wyniesie od 19 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 26 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy w porywach osiągając prędkość do 45 kilometrów na godzinę. Powieje z kierunku zachodniego i południowo-zachodniego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI