Prognoza pogody na 7 października

Autor: PAP 06 października 2021 15:06

Prognoza pogody na 7 października Prognoza pogody na 7 października/fot. shutterstock.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podał, że w czwartek Wyspy Brytyjskie, północna Skandynawia oraz basen Morza Śródziemnego będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem rozległego niżu znad Rosji.

W czwartek Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. W centrum kraju zaznaczać się będzie jeszcze strefa pofalowanego frontu atmosferycznego związanego z niżem znad Adriatyku. W dzień od wschodu rozbudowywać się zacznie kliny wyżu znad Rosji. Pozostaniemy w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarnym morskim, w dzień nad wschodnią część kraju napływać zacznie sucha, kontynentalna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek we wschodniej połowie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże z większymi przejaśnieniami. Na zachodzie miejscami opady deszczu. Początkowo na zachodzie miejscami wystąpią mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura maksymalna od 12 st. C na północnym wschodzie i Podhalu do 16 st. C, 17 st. C na zachodzie i południu oraz 18 st. C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami porywisty, z kierunków wschodnich. W Sudetach i Bieszczadach wiatr w porywach do 55 km/h.

W nocy z czwartku na piątek będzie małe zachmurzenie, jedynie na północnym zachodzie i południowym zachodzie umiarkowane, okresami duże. Na krańcach południowo-zachodnich początkowo słaby deszcz. W dolinach karpackich mgły ograniczające widzialność do 500 metrów. Temperatura minimalna od 0 st. C na północnym wschodzie i 2 st. C na wschodzie oraz w kotlinach górskich, około 4 st. C w centrum do 8 st. C na zachodzie; cieplej tylko nad morzem, od 9 st. C do 10 st. C. Na wschodzie oraz w kotlinach górskich spadek temperatury przy gruncie do około -2 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W Tatrach porywy wiatru do 55 km/h, w Sudetach do 60 km/h, wysoko w Beskidach oraz Bieszczadach do 70 km/h.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI