Prognoza pogody na 30 listopada i 1 grudniaPAP - 30 listopada 2019 09:58


Jak informuje IMGW, Polska jest na skraju niżu z wtórnym ośrodkiem w rejonie Morza Białego, a południowy zachód kraju znajdzie się w zasięgu klina wyżowego. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1003 hPa i będzie rosnąć.

W sobotę w kraju przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami wystąpią przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 st. do 4 st., na wybrzeżu około 5 st., a w kotlinach karpackich od -2 st. do 0. Wiatr przeważnie umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na wybrzeżu i we wschodniej połowie kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. W Sudetach wiatr w porywach do 65 km/h, stopniowo słabnący, w Karpatach do 70 km/h.

W nocy przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i duże ze słabymi opadami deszczu ze śniegiem oraz śniegu. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od -3 st. do 0 st., nad morzem od 1 st. do 3 st., w rejonach podgórskich od -7 st. do -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W niedzielę synoptycy przewidują zachmurzenie umiarkowane, na północy, w centrum i na wschodzie przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 4 st. C, cieplej na Półwyspie Helskim około 5 st. oraz chłodniej w kotlinach karpackich około -2 st. Wiatr słaby, na północy kraju umiarkowany, z kierunków południowych. Po południu w Sudetach i Karpatach wiatr ma osiągnąć w porywach do 60 km/h.

W sobotę w Warszawie będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, ale w godzinach południowych możliwy wzrost do dużego i słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr umiarkowany, wieczorem słaby, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni.

W niedzielę stolicy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, zachodni po południu skręcający na południowy.