×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prognoza pogody na 29 i 30 listopada

Autor: PAP 29 listopada 2020 10:55

Prognoza pogody na 29 i 30 listopada Zachmurzenie będzie duże, możliwe większe przejaśnienia/ fot. shutterstock

Jak informuje IMGW, Europa znajduje się pod wpływem licznych ośrodków niżowych z frontami atmosferycznymi, jedynie od północno-zachodniej Rosji, przez Skandynawię, po Wyspy Brytyjskie pogodę kształtuje klin wyżowy. Polska jest pod wpływem płytkiego niżu znad Białorusi. Napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1008 hPa i będzie rosło.

W niedzielę zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a na zachodzie deszczu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Karpatach o 6 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od -1 st. C na wschodzie, około 2 st. C w centrum, do 7 st. C na północnym zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat około -4 st. C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, z kierunków północnych, wieczorem miejscami zmienny. W Karpatach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami, głównie w centrum, możliwe rozpogodzenia. Miejscami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a na zachodzie możliwy także deszcz. W wielu miejscach mgły, także marznące, ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od -5 st. C do -2 st. C, na zachodzie nieco cieplej - około 0 st. C, a na wybrzeżu zachodnim do 3 st. C; w rejonach podgórskich Karpat miejscami spadek temperatury do -10 st. C. Spadek temperatury poniżej 0 st. C spowoduje w wielu miejscach oblodzenie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr słaby, na wybrzeżu gdzieniegdzie umiarkowany, z kierunków zachodnich. W górach porywisty wiatr może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano lokalnie w centrum kraju mgły marznące ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -1 st. C na wschodzie, około 1 st. C w centrum, do 3 st. C na północnym zachodzie i 5 st. C na wybrzeżu; w rejonach podgórskich Karpat około -3 st. C. Rano w wielu miejscach, a na wschodzie także w ciągu dnia, oblodzenie dróg i chodników. Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. C. Nawierzchnie dróg i chodników miejscami śliskie. Wiatr słaby, z kierunków północnych. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe, przelotne opady śniegu. Możliwe marznące mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna -2 st. C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. W poniedziałek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI