We wtorek na południu kraju zachmurzenie umiarkowane, tylko w rejonach podgórskich oraz w górach duże i tam opady deszczu i śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz z opadami deszczu lub deszczu ze śniegiem. Na północnym wschodzie opady okresami o natężeniu umiarkowanym.

Temperatura maksymalna od 5 st. do 9 st. na wschodzie kraju i wschodnim wybrzeżu; na pozostałym obszarze od 2 st. do 6 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w górach silny i bardzo silny, porywisty, z kierunków południowych. W rejonach podgórskich i miejscami na wschodzie porywy wiatru do 65 km/h, w Sudetach do 100 km/h oraz początkowo w Karpatach do 115 km/h. W górach wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane, gdzieniegdzie na południu i krańcach północno-wschodnich duże. Miejscami na północy i południu opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Nad ranem lokalnie w centrum możliwe opady marznące powodujące gołoledź.

Temperatura minimalna od -2 st. do 4 st., w rejonach podgórskich i lokalnie w Małopolsce od -5 st. do -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w górach dość silny, miejscami porywisty, z kierunków południowych. W Sudetach wiatr w porywach do 80 km/h i słabnący do 60 km/h, w Tatrach do 100 km/h. W górach wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.