×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prognoza pogody na 24 i 25 lipca

Autor: PAP 24 lipca 2020 09:34

Prognoza pogody na 24 i 25 lipca W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże/ fot. pixabay

Jak informuje IMGW, Europa północna, południowa oraz częściowo środkowa jest pod wpływem płytkich niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże znad Europy Wschodniej i Atlantyku. Nad Polskę od zachodu nasuwa się zatoka niżu znad Skandynawii. Z południowego zachodu napływa cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadać.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wybrzeżu miejscami słabe opady deszczu, a na południu kraju przelotne opady deszczu i miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 st.C na północy do 27 st.C na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, a na południu kraju i północnych krańcach miejscami duże. Początkowo na południu przelotne opady deszczu, miejscami burze stopniowo zanikające; nad ranem na Warmii i Suwalszczyźnie możliwy słaby deszcz. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 13 st.C do 15 st.C, w kotlinach górskich około 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie zachodni, w centrum i na wschodzie z kierunków południowych. W czasie burz porywy do 60 km/h.

W sobotę w centrum, Wielkopolsce i lubuskiem zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze okresami duże i przelotne opady deszczu, zwłaszcza na południowym wschodzie, a w Tatrach możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 19 st.C na wybrzeżu do 27 st.C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W czasie burz porywy do 65 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 24 st.C. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 13 st.C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 25 st.C. Wiatr słaby, południowy skręcający na zachodni. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI