×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prognoza pogody na 24 grudnia 2022

Autor: PAP 24 grudnia 2022 10:15

Prognoza pogody na 24 grudnia 2022 Prognoza pogody na 24 grudnia 2022/ fot.shutterstock.com

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa południowa znajdować się będzie pod wpływem wyżów. W sobotę w Polsce zachmurzenie będzie duże, większe przejaśnienia jedynie na południowym zachodzie.

Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa południowa znajdować się będzie pod wpływem wyżów. W pozostałej części kontynentu pogodę kształtować będą niże z ośrodkami nad Atlantykiem i Morzem Białym oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych. Przez Polskę przemieszczać się będzie płytki ośrodek niżowy oraz związany z nim front atmosferyczny. Z zachodu napływać będzie wilgotne powietrze polarne morskie.

Prognoza pogody na 24 grudnia 2022

W sobotę w Polsce zachmurzenie będzie duże, większe przejaśnienia jedynie na południowym zachodzie. Okresami opady deszczu na północnym wschodzie, północy oraz w górach także deszczu ze śniegiem i śniegu. W Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie o 10 cm.

Rano na północy kraju lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 1 st. C na północnym wschodzie, około 5 st. w centrum, do 10 st. na południowym zachodzie.

Wiatr w północno-wschodniej połowie kraju przeważnie słaby, z kierunków wschodnich lub zmienny, na pozostałym obszarze umiarkowany, miejscami dość silny, w porywach do 60 km/h, na Przedgórzu Sudeckim do 70 km/h, zachodni. Wysoko w Sudetach wiatr początkowo w porywach do 130 km/h, w Tatrach do 100 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI