×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prognoza pogody na 19 listopada

Autor: PAP 18 listopada 2022 14:17

Prognoza pogody na 19 listopada Prognoza pogody na 19 listopada/ fot.shutterstock.com

Deszcz czy śnieg? Jaka będzie pogoda w sobotę 19 listopada?

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa północno-wschodnia oraz krańce południowo-zachodnie i północno-wschodnie będą pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z ośrodkami w rejonie Islandii, na Bałtykiem, Krymem oraz Włochami wraz z układami frontów atmosferycznych.

W nocy Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w dzień nad północno-zachodnią częścią kraju utworzy się płytki ośrodek niżowy. Południowa Polska pozostanie w strefie frontu atmosferycznego, związanego z niżem znad Ukrainy. Napływać będzie powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda w sobotę 19 listopada

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południowym wschodzie i wschodzie okresami słabe opady śniegu. Na północnym zachodzie przelotne opady śniegu, miejscami powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm.

Temperatura maksymalna około -4 st. C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, około -2 st. C w centrum i około 1 st. C na krańcach zachodnich oraz nad morzem.

Wiatr słaby, zmienny, na Pomorzu okresami umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w Tatrach wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni, może powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI