×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prognoza pogody na 13 czerwca

Autor: PAP 13 czerwca 2021 10:29

Prognoza pogody na 13 czerwca Niedziela początkowo będzie pogodna, ale w ciągu dnia nastąpi wzrost zachmurzenia/fot. shutterstock.com

Niedziela początkowo będzie pogodna, ale w ciągu dnia nastąpi wzrost zachmurzenia, które szczególnie na wschodzie i północnym-wschodzie przyniesie przelotne opady deszczu – prognozuje dyżurny synoptyk kraju z IMGW-PIB Grzegorz Pietrucha.

Jak zaznaczył synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, niedziela będzie początkowo pogodna, ale w miarę upływu dnia pojawi się więcej chmur i przelotne opady deszczu. Taka pogoda spodziewana jest głównie na Podlasiu i Suwalszczyźnie, tam niewykluczone są również burze.

"Przeważająca część kraju z pogodą raczej bez opadów. Natomiast jeszcze umiarkowany i dość silny wiatr może mieć miejsce szczególnie na Wybrzeżu" - powiedział Grzegorz Pietrucha z IMGW.

Dodał, że temperatura w ciągu dnia wyniesie od ok. 18st. C na Wybrzeżu do ok 20-21 st. C w centrum kraju. "Znajdziemy się w chłodniejszej masie powietrza. To będzie właściwie oddechem przed tym co nas czeka w połowie tygodnia, kiedy to spodziewamy się temperatur przekraczających 32 st. C" - poinformował. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI