Prognoza pogody na 12 września

Autor: PAP 12 września 2021 09:33

Prognoza pogody na 12 września W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, fot.pixabay.com

Niedziela, 12 września, będzie ciepła ale w wielu regionach kraju pojawią się przelotne opady deszczu i burze.

Jak informuje IMGW nad Europą dominują słabe wyże z centrami nad zachodnią Rosją, Rumunią, Niemcami i Wielką Brytanią. Ośrodki niżowe znajdują się nad Skandynawią i Morzem Śródziemnym. Polska jest pod wpływem płytkiej zatoki związanej z niżem nad Skandynawią. Od centrum kraju na południowy wschód przemieści się front okluzji. Z zachodu zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo na wschodzie kraju również rozpogodzenia. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm. Temperatura maksymalna od 22 st.C na zachodzie do 25 st.C na wschodzie i południu, chłodniej na Podlasiu, wybrzeżu i w rejonach podgórskich, od 19 st.C do 21 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na wybrzeżu porywisty, przeważnie zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu,po północy stopniowo zanikające. Początkowo na południowym wschodzie również burze. Lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 10 st.C do 15 st.C, na wybrzeżu do 17 st.C, w rejonach podgórskich Karpat od 5 st.C do 10 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami na wybrzeżu dość silny i porywisty, zachodni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI