×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prognoza pogody na 12 i 13 stycznia

Autor: PAP 12 stycznia 2021 10:41

Prognoza pogody na 12  i 13 stycznia Jak podaje IMGW, Europa północno-zachodnia, częściowo centralna oraz południowa i południowo-wschodnia są pod wpływem niżów/ fot. shutterstock.com

Jak podaje IMGW, Europa północno-zachodnia, częściowo centralna oraz południowa i południowo-wschodnia są pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże. Polska jest pod wpływem niżu z ośrodkami nad Szwecją i Bałtykiem oraz związanego z nimi okludującego się układu frontów atmosferycznych, który przemieszcza się z północnego zachodu ku centrum kraju. Jedynie krańce południowo-wschodnie pozostają pod wpływem klina Wyżu Azorskiego. Z zachodu napływać będzie powietrze polarne morskie, przejściowo cieplejsze.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a początkowo na południu i w centrum z rozpogodzeniami, jedynie na południowym wschodzie przez cały dzień pogodnie. Opady śniegu, nad morzem i na zachodzie również deszczu ze śniegiem i deszczu, a na krańcach południowo-zachodnich lokalnie możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Przyrost pokrywy śnieżnej na Warmii, Mazurach, Pomorzu Wschodnim i Kujawach miejscami do 6 cm, a w Sudetach od 7 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od -2 st. C na północnym wschodzie oraz na Podhalu do 3 st. C nad morzem i miejscami na zachodzie kraju. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, na północy w porywach do 65 km/h, powodujący okresami zawieje śnieżne, a w górach również zamiecie śnieżne, południowy, stopniowo od zachodu skręcający na zachodni. Porywy wiatru w Sudetach i Karpatach do 85 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie i północy kraju. Opady śniegu, na wybrzeżu także deszczu ze śniegiem. Na wybrzeżu możliwe burze. Lokalnie na zachodzie i południowym zachodzie początkowo możliwy również deszcz marznący, powodujący gołoledź. Na północnym wschodzie opady okresami o natężeniu umiarkowanym i tam przyrost pokrywy śnieżnej o około 7 cm, w obszarach podgórskich Karpat o około 8 cm, a w Tatrach do 15 cm. Temperatura minimalna od -5 st. C na północnym wschodzie, -1 st. C w centrum, do 2 st. C nad morzem; w obszarach podgórskich od -6 st. C do -4 st. C, lokalnie w kotlinach karpackich możliwy spadek temperatury do -8 st. C. Spadek temperatury poniżej 0 st. C spowoduje miejscami zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Wiatr umiarkowany, porywisty, powodujący okresami zawieje śnieżne, a w górach również zamiecie śnieżne, południowy, od zachodu skręcający stopniowo na zachodni. W Sudetach wiatr w porywach do 80 km/h, a w Karpatach do 85 km/h.

W środę w dzień zachmurzenie duże, na północy kraju z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, na wybrzeżu miejscami deszczu ze śniegiem, i tam możliwe burze. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Przyrost pokrywy śnieżnej na Pomorzu Zachodnim, Kujawach i Dolnym Śląsku około 5 cm, w Sudetach od 5 cm do 8 cm, a na Pomorzu Wschodnim miejscami od 8 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od -3 st. C do 2 st. C. Wiatr umiarkowany, porywisty, powodujący okresami zawieje śnieżne, a w górach również zamiecie śnieżne, zachodni i południowo-zachodni. W Karpatach wiatr w porywach do 85 km/h, a w Sudetach do 100 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

W nocy zachmurzenie duże. Temperatura minimalna -3 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. Porywy wiatru do 45 km/h.

W środę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. Porywy wiatru do 45 km/h.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI