Prognoza pogody: Do kiedy deszcz?

Autor: PAP/InteriaPogoda 03 września 2020 16:11

Prognoza pogody: Do kiedy deszcz? Jakiej pogody możemy spodziewać się w czwartek 4 września?/ fot. shutterstock.com

Jak informuje IMGW, północna i częściowo środkowa Europa będzie pod wpływem rozległego układu niżowego z głównym ośrodkiem nad Morzem Norweskim. Również krańce południowo-wschodnie będą pod wpływem niżu. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą wyże. Jakiej pogody możemy spodziewać się w czwartek 4 września?

W czwartek(4.09) większość kraju będzie w zasięgu płytkiej zatoki niżowej z układem frontów atmosferycznych, tylko południowo-wschodnia część kraju pozostanie pod wpływem klina wyżowego. Przejściowo napłynie cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i powoli będzie spadać.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane i tam bez opadów.

Temperatura maksymalna od 19 st. C do 23 st. C, nieco chłodniej w kotlinach górskich do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i miejscami na południu okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Na poprawę pogody i więcej słońca można liczyć dopiero w piątek. Wtedy w całej Polsce, za wyjątkiem Pomorza oraz Warmii i Mazur, będzie przeważnie słonecznie, z przejściowymi zachmurzeniami. 

Temperatura maksymalna od 18-19 stopni Celsjusza na północy i w centralnej Polsce, po 22-23 stopnie w pozostałych regionach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI