×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prognoza pogody: Deszcze, burze, grad i ochłodzenie

Autor: PAP 24 sierpnia 2018 13:50

Prognoza pogody: Deszcze, burze, grad i ochłodzenie fot. shutterstock.com

Jak informuje IMGW, Europa północna, zachodnia i częściowo centralna znajduje się w zasięgu niżu znad Skandynawii. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują wyże z centrami nad zachodnią Rosją i Atlantykiem. Polska jest w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia, związanej z niżem nad Skandynawią. Niemal cały kraj będzie w bardzo ciepłym, polarnym morskim powietrzu. W sobotę po południu nad zachodnie rejony nasunie się strefa chłodnego frontu atmosferycznego, za którym z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie się wahać.

W piątek na Podkarpaciu zachmurzenie umiarkowane i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Lokalnie opady gradu. Opady deszczu w czasie burz o natężeniu umiarkowanym i silnym, prognozowana suma opadów od 20 mm do 30 mm, a w Kotlinie Kłodzkiej i na Opolszczyźnie lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. na północnym zachodzie i nad morzem do 31 st. miejscami na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowy na pozostałym obszarze południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i miejscami burze, na zachodzie i północnym zachodzie kraju stopniowo zanikające. Początkowo możliwe również opady gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm, a na Opolszczyźnie do 30 mm. Nad ranem na Pomorzu mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 10 st. na północnym zachodzie do 18 st. na południu i południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

W sobotę przeważnie zachmurzenie duże, jedynie w centrum i na Pomorzu możliwe większe przejaśnienia. Miejscami w całym kraju opady deszczu, a na południu Mazowsza, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu możliwe burze, lokalnie z opadami gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz i w Małopolsce do 30 mm. Temperatura maksymalna od 18 st., 20 st. na zachodzie i w centrum kraju do 27 st., 29 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwe także burze z gradem. Prognozowana suma opadów podczas burz do 30 mm. Temperatura maksymalna 31 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w pierwszej połowie nocy możliwe burze. Prognozowana suma opadów podczas burz do 20 mm. Temperatura minimalna 18 st. Wiatr słaby, zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 75 km/h.

W sobotę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, zachodni i południowo-zachodni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI