Prognoza pogody: będzie burzowo i deszczowoPAP - 15 lipca 2020 08:38


Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia oraz częściowo Centralna znajduje się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże. Na krańcach wschodnich Polski dominuje stopniowo słabnący klin wyżowy, zaś od zachodu nasuwa się zatoka niżowa z frontem okluzji. Z zachodu napływa nieco cieplejsze i bardziej wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie powoli spadać.

W środę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i północy oraz krańca chpołudniowych i wschodnich wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Miejscami w zachodniej połowie kraju oraz w Tatrach burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 20 mm, lokalnie do 25 mm. Temperatura maksymalna od 22 st. na Pomorzu Zachodnim i krańcach południowo-wschodnich do 27 st. na Opolszczyźnie i południu Wielkopolski, chłodniej miejscami nad morzem i w dolinach karpackich: od 19 do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków południowych i zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy pogodnie w województwach wschodnich. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju oraz w centrum. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 10 do 15 st., na obszarach podgórskich Karpat około 9 st., a nad Zatoką Gdańską i lokalnie w centrum kraju 16 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny, w czasie burz silniejszy, w porywach do 70 km/h.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Silniejsze zjawiska wystąpią we wschodniej połowie kraju. Prognozowana wysokość opadów podczas burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 18 do 23 st., cieplej na krańcach wschodnich: do 25 st., w dolinach karpackich od 15 do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i wtedy możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna około 25 st. Wiatr słaby, południowy. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna około 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna około 22 st. Wiatr umiarkowany, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.