×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prognoza pogody: 22 października deszczowo, 23 - przejaśnienia i wzrost temperatury

Autor: PAP / sadyogrody.pl 22 października 2016 14:20

Prognoza pogody: 22 października deszczowo, 23 - przejaśnienia i wzrost temperatury fot. shutterstock.com

IMGW informuje, że Polska pozostaje pod wpływem płytkiego niżu z ośrodkiem nad Niemcami i związanego z nim frontu atmosferycznego. Z południa napływa wilgotne powietrze polarno-morskie.

W sobotę będzie zachmurzenie duże, na zachodzie Polski większe przejaśnienia. Miejscami opady deszczu. We wschodniej połowie kraju opady miejscami o natężeniu umiarkowanym, przewidywana suma opadów do 15 mm. Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st. C na północnym wschodzie do 8 st. C w centrum i 11 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na północny miejscami porywisty, przeważnie południowo-wschodni, na północy kraju wschodni.

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami na północy i zachodzie opady deszczu, w dolinach sudeckich deszczu ze śniegiem, a wysoko w górach śniegu. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m.

W południowo-wschodniej części kraju większe przejaśnienia oraz liczne mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 1 do 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni.

W niedzielę pogoda się poprawi.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na północy i północnym zachodzie okresami opady deszczu. Rano lokalnie mgły utrzymujące się do godzin południowych, ograniczające widzialność początkowo nawet do 100 m. Temperatura maksymalna od 7 st. C na północnym wschodzie do 13 st. C na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna 4 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna 11 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Sadowników, kończących zbiory jabłek, nie pocieszy fakt, że od poniedziałku synopotycy znów zapowiadają deszcze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI