×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prognoza na 19 grudnia. Nadchodzi ocieplenie

Autor: PAP 19 grudnia 2022 09:15

Prognoza na 19 grudnia. Nadchodzi ocieplenie Do Polski wchodzi rozległy niż z frontem ciepłym i masami powietrza/ fot. unsplash

W poniedziałek na wschodzie utrzyma się dotychczasowa pogoda zimowa. Od zachodu do Polski wchodzi rozległy niż z frontem ciepłym i masami powietrza polarno-morskiego – powiedziała PAP synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB Grażyna Dąbrowska.

W poniedziałek południowo-wschodnia i wschodnia część Polski pozostawać będzie pod wpływem pogodnego wyżu z powietrzem pochodzenia arktycznego. Od zachodu do kraju wchodzi potężny i rozległy niż z ciepłym frontem i wilgotnym powietrzem polarno-morskim.

Jaka pogoda na poniedziałek 19 grudnia?

"W poniedziałek na wschodzie pozostanie jeszcze pogoda zimowa, z większą ilością słońca, zachmurzeniem małym lub umiarkowanym i bez opadów. Pod koniec dnia zachmurzenie w środkowej części Polski będzie wzrastało do dużego. Na zachodzie już zachmurzenie duże, z postępującymi w głąb kraju, szczególnie po południu, bardzo krótkotrwałymi opadami śniegu, przechodzącymi bardzo szybko w opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Pod wieczór mogą to być już opady zwykłego deszczu. Na wschodzie temperatura maksymalna od minus 6 do minus 1 stopnia, na zachodzie w ciągu dnia przekroczy zero i dojdzie do plus 2 stopni. Jedynie w kotlinach Sudetów może utrzymywać się jeden stopień poniżej zera. Wiatr będzie umiarkowany. Na Wybrzeżu, wschodzie i na przedgórzu porywisty, osiągający do 55 km/h" - powiedziała Dąbrowska.

Noc w całym kraju pochmurna, z opadami marznącymi powodującymi gołoledź, szczególnie w centrum i na wschodzie. Tam gdzie nie będzie padał deszcz marznący, prognozowane są opady zwykłego deszczu.

Na wschodzie kraju temperatura minimalna wyniesie od minus 7 do minus 1 stopnia Celsjusza. Na zachodzie od zera do plus jednego stopnia. Wyjątkiem będą kotliny Sudetów, gdzie temperatura może spaść do minus 4 stopni.

Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty na Wybrzeżu, na wschodzie i w rejonach podgórskich. W górach może osiągać prędkość do 80 km/h.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI