×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Producent warzyw chce zainwestować w hodowlę krów. Sąsiedzi protestują

Autor: www.sadyogrody.pl / TVP Wrocław 08 kwietnia 2021 14:22

Producent warzyw chce zainwestować w hodowlę krów. Sąsiedzi protestują Producent warzyw chce zainwestować w hodowlę krów; fot. unsplash.com

W podwrocławskim Sadkowie ma powstać wielka ferma krów mlecznych. Mieszkańcy protestują. Obawiają się skażenia powietrza, gleby i wód i wskazują, że przemysłowa hodowla to cierpienie dla zwierząt - podaje TVP Wrocław.

W Sadkowie stoją popegeerowskie obory. Tej inwestycji nigdy nie zakończono. Budynki inwentarskie wydzierżawiła a następnie kupiła od Agencji Nieruchomości Rolnych spółka Hero Farms, która od połowy lat dziewięćdziesiątych zajmuje się uprawą warzyw. – Planowana produkcja wpisuje się w Zielony Ład, który jest głównym założeniem WPR, powstał pomysł prowadzenia produkcji mleka – mówi Maksymilian Olszewski, pełnomocnik Hedro Farms Polska.

Mieszkańcy Sadkowa nie kryją niezadowolenia i rozpoczęli protest. Są zaniepokojeni "zanieczyszczeniem wód gruntowych jakie mogą powstać i przede wszystkim fetorem jaki może powstać, i muchami".

– Wymogi produkcji bydła są tak wyśrubowane, że nie może być mowy, by taka produkcja negatywnie oddziaływała na środowisko i życie mieszkańców – przekonuje pełnomocnik inwestora.

Za stworzeniem fermy jest też Tomasz Piotrowski z Dolnośląskiej Izby Rolniczej. – Sytuacje takie, że ktoś chce rozpocząć hodowlę i nie może, to dla mnie dziwna sytuacja i niedopuszczalna. To jest usuwanie rolnictwa ze wsi, tak to wygląda, i nie może być tak, że nie można tej hodowli reaktywować.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI