×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prezydent Duda złożył życzenia z okazji dorocznych obchodów Dnia Sołtysa

Autor: PAP 11 marca 2023 09:07

Prezydent Duda złożył życzenia z okazji dorocznych obchodów Dnia Sołtysa

Serdecznie dziękuję państwu za codzienną służbę na rzecz swoich małych ojczyzn i całej Rzeczypospolitej - napisał prezydent Andrzej Duda w życzeniach z okazji Dnia Sołtysa.

Życzenia zostały zamieszczone w sobotę na stronie internetowej kancelarii prezydenta.

"W dniu Państwa święta proszę przyjąć moje gratulacje i najlepsze życzenia. Z okazji dorocznych obchodów Dnia Sołtysa serdecznie dziękuję Państwu za codzienną służbę na rzecz swoich małych ojczyzn i całej Rzeczypospolitej" - napisał prezydent.

Zwrócił uwagę, że sołectwo jest najbliższym mieszkańcom szczeblem samorządu terytorialnego, a sołtys, wybierany przez obywateli na zebraniu wiejskim, to lider lokalnej społeczności. "Reprezentuje tę podstawową wspólnotę na zewnątrz, a zarazem sam jest przedstawicielem władz publicznych wobec swoich sąsiadów. Legitymację sołtysa stanowią głosy oddane przez ludzi, którzy osobiście doskonale go znają. Takie docenienie i zaufanie to satysfakcja i wielki zaszczyt, którego wszystkim Państwu gratuluję. A jednocześnie wybór na sołtysa oznacza przyjęcie odpowiedzialności za sprawy powierzone przez współmieszkańców" - wskazał.

Prezydent Duda skierował słowa wdzięczności do ponad 40 tys. sołtysów w Polsce, wyrażając uznanie dla ich dokonań w pracy dla dobra wspólnego. "Na Państwa ręce składam również najwyższe uszanowanie dla wszystkich mieszkańców wsi polskiej uprawiających tradycyjne zawody wiejskie" - dodał.

"Rolnicy i hodowcy zasługują na szczególne wyróżnienie, bo z owoców ich trudu czerpie cały naród. Własna krajowa produkcja spożywcza - o najwyższej jakości i ze znaczną nadwyżką umożliwiającą eksport - ma znaczenie strategiczne i przyczynia się do umacniania bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. My, Polacy, zawdzięczamy to przede wszystkim rodakom tworzącym społeczności, na czele których stoją właśnie Państwo" - podkreślił.

"Raz jeszcze gratulując dzisiejszego święta, z serca życzę Paniom i Panom Sołtysom słusznej dumy z dotychczasowych osiągnięć i wielu kolejnych sukcesów. Niech dzięki Państwa wysiłkom polska wieś nadal intensywnie się modernizuje, a zarazem niech pozostaje wierna zwyczajom przodków i tysiącletniemu dziedzictwu historii i tożsamości" - napisał w życzeniach prezydent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI