×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Pracownicy ARiMR z zarzutami o korupcję

Autor: CBA 16 grudnia 2021 12:47

Pracownicy ARiMR  z zarzutami o korupcję Pracownik ARiMR z zarzutami o korupcję/ fot. shutterstock.com

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali 6 osób podejrzanych o przestępstwa korupcyjne związane z funkcjonowaniem Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Szczecinie.

Czynności przeprowadzono w związku ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Wśród zatrzymanych osób jest między innymi pełniący do 2016 r. funkcję Dyrektora Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Szczecinie.

Główny podejrzany, w związku z pełnieniem funkcji dyrektora zachodniopomorskiego oddziału ARiMR, miał przyjąć korzyść osobistą w zamian za kierowanie do dyrektora Departamentu Płatności Bezpośrednich ARiMR w Warszawie wniosków producentów rolnych o płatności z pominięciem zasad równego traktowania, obiektywizmu i bezstronności. Mężczyzna podejrzany jest również o powoływanie się na wpływy w jednym z oddziałów Agencji Nieruchomości Rolnych i pośrednictwo w korzystnym załatwieniu przetargu na zakup nieruchomości rolnej.

Jednocześnie  przeprowadzono niezbędne czynności, między innymi w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Centralnej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz w Zachodniopomorskim Oddziale Regionalnym ARiMR w Szczecinie.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. Główny podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI