×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Poznań: Dwie ofiary śmiertelnego zatrucia grzybami

Autor: PAP 02 października 2020 10:24

Poznań: Dwie ofiary śmiertelnego zatrucia grzybami Od początku września na oddział toksykologii poznańskiego szpitala trafiło w sumie pięć osób z potwierdzonym zatruciem muchomorem sromotnikowym/ fot. pixabay

Dwie siostry, w wieku 66 i 80 lat, zmarły po ostrym zatruciu muchomorem sromotnikowym. Kobiety były leczone w poznańskim szpitalu miejskim. Młodsza zmarła w nocy ze środy na czwartek po przewiezieniu jej do Warszawy, gdzie miała mieć przeszczepioną wątrobę.

Rzecznik Szpitala Miejskiego im. F. Raszei w Poznaniu lek. med. Eryk Matuszkiewicz powiedział w czwartek PAP, że zmarłe pacjentki były siostrami w wieku 80 i 66 lat. "Obie trafiły do nas w poniedziałek, w ciężkim stanie. Pochodziły z okolic Wrześni" - dodał.

Wyjaśnił, że stan młodszej z sióstr był cięższy. Kobieta zmarła w nocy ze środy na czwartek w Warszawie. "Jeżeli nasze leczenie nie pomaga, nie przynosi efektów, to ostateczną formą jest przeszczepienie wątroby. Dlatego pacjentka została zakwalifikowana, dojechała do Warszawy, ale niestety jej stan był tak ciężki, że po kilku godzinach, zmarła" - opisał lekarz.

80-latka zmarła w poznańskim szpitalu w czwartek nad ranem. Obie kobiety zatruły się muchomorem sromotnikowym. "Była to młoda, mała forma muchomora sromotnikowego, które panie nazywały pieczarką. Nie były na grzybobraniu, podobno dostały je od sąsiada" - powiedział Matuszkiewicz.

Dodał, że od początku września na oddział toksykologii poznańskiego szpitala trafiło w sumie pięć osób z potwierdzonym zatruciem muchomorem sromotnikowym. "To dużo, w zeszłym roku nie było tylu przypadków i nie było tak ciężkich zatruć jak teraz" - ocenił.

W ubiegłym roku w szpitalu im. F. Raszei w Poznaniu nie odnotowano żadnego przypadku śmiertelnego zatrucia grzybami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI