Poznaj laureatów konkursu INNOWACYJNY PRODUKT OGRODNICZY 2021 (zdjęcia)

Autor: www.sadyogrody.pl 04 listopada 2021 08:37

Grupa PTWP SA, wydawca serwisu sadyogrody.pl, magazynu Farmer i portalu farmer.pl przyznała, już po raz szósty, firmom z branży ogrodniczej nagrody w konkursie "Innowacyjny Produkt Ogrodniczy 2021". 

Już po raz szósty redakcja portalu sadyogrody.pl nagrodziła firmy z branży ogrodniczej za innowacyjne rozwiązania. Nagrody „Innowacyjny Produkt Ogrodniczy 2021” przyznano w 3 kategoriach: środki ochrony roślin, nawozy, maszyny i technologie.

W skład jury konkursu weszli:

• dr hab. inż. Paweł Krystian Bereś (prof. nadzw Instytut Ochrony roślin – Państwowy Instytut Badawczy), ekspert z zakresu ochrony roślin, założyciel strony "Działka i ogród naszą pasją" (DiONP)

• dr hab. Grzegorz Doruchowski, kierownik Pracowni Techniki Ochrony i Nawożenia, Instytut Ogrodnictwa -Państwowy Instytut Badawczy

• Grzegorz Gorzała, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa

• dr Michał Hołdaj, Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy

• dr hab. Dariusz Wrona (prof. SGGW), prof. SGGW, dyrektor Instytutu Nauk Ogrodniczych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

• Paulina Piwowarek, redaktor prowadząca portal www.sadyogrody.pl

• Krystyna Zagórska, dziennikarka portalu www.sadyogrody.pl

• Michał Gwara, dziennikarz portalu www.sadyogrody.pl

W każdej kategorii poza nagrodą jury, przyznane zostały nagrody internautów – czytelników serwisu sadyogrody.pl.

Decyzją jury konkursu „Innowacyjny Produkt Ogrodniczy 2021”, nagrodę w kategorii Środki ochrony roślin otrzymuje produkt HALVETIC firmy CIECH SARZYNA S.A. Nagrodę odebrał Wojciech Babski, prezes zarządu CIECH SARZYNA.

Halvetic to nowy preparat oparty na glifosacie, zawierający połowę dawki substancji czynnej, o takiej samej skuteczności polowej produktu i przy takiej samej dawce na ha jak produkt standardowy. Ograniczenie zawartości substancji czynnej przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej skuteczności doskonale wpisuje się w strategię „Europejskiego Zielonego Ładu”.

Decyzją internautów tytuł „Innowacyjny Produkt Ogrodniczy 2021” w kategorii Środki ochrony roślin otrzymał Deccopyr-Pot firmy UPL Polska. Za wyróżnienie podziękował Arkadiusz Sławiński, Menadżer Upraw Ogrodniczych UPL Polska.

Deccopyr-Pot to fungicyd w formie generatora dymu do stosowania przez fumigację. Swoją unikalność zawdzięcza formulacji pirymetanilu, która wykazuje działanie wgłębne (translaminarne). Przeznaczony do stosowania w pozbiorczej ochronie jabłek, gruszek, brzoskwiń oraz nektaryn.

Nagrodę jury w kategorii nawozy otrzymał  PHYSACTIV+1 firmy Timac Agro Polska. Wyróżnienie odebrała Agata Stolarska, prezes Zarządu Timac Agro Polska.

PHYSACTIV+1 odżywia i regeneruje silnie eksploatowaną glebę, poprawiając jej żyzność, stabilizuje pH, pobudza życie mikrobiologiczne gleby, co wpływa na poprawę dostępności składników pokarmowych. Nawóz wpływa również na rozwój systemu korzeniowego oraz wspomaga pobieranie wapnia przez rośliny.

Decyzją Internautów, nagrodzonym produktem w tej samej kategorii został EKOLIST ENERGY firmy EKOPLON. Nagrodę odebrał Mateusz Samoraj, dyrektor Działu Rozwoju Produktu i Technologii w firmie EKOPLON.

Nawóz mikroelementowy, przeznaczony do dolistnego dokarmiania roślin ogrodniczych. Zawiera w swoim składzie całkowicie przyswajalne mikroelementy, ze specjalnie opracowanym kompleksem chelatującym CHELACID. CHELACID – to kompleks mikroelementów schelatowanych związkiem EDTA i kwasami organicznymi.

W kategorii maszyny i technologie jury nagrodziło  Szkołę winiarstwa.  Głos zabrał właściciel Wiesław Janasiński.

Jedną z wielu form upowszechniania wiedzy i zachęcania do winiarstwa może być organizacja kursów i szkoleń z tego zakresu. Naprzeciw takim potrzebom z cenną inicjatywą jako pierwsza w Polsce wyszła „Szkoła winiarstwa”. To kompleksowy e-learning o założeniu i prowadzeniu winnicy oraz produkcji wina.

W tej samej kategorii Internauci nagrodzili ciągnik Boomer 55 Stage V  firmy CNH Industrial Polska Sp. z o.o. Za wyróżnienie dziękował  Łukasz Chęciński, Marketing Manager w firmie CNH Industrial Polska.

Od 2021 r. w ofercie handlowej New Holland znajduje się już nowa, zmodernizowana seria ciągników Boomer Stage V. Seria lekkich, zwrotnych ciągników kompaktowych składająca się z 7 modeli o mocy od 24 do 57 KM, podzielonych na 3 klasy gabarytowe.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Podczas wieczornej Gali redakcja miesięcznika "Farmer" i portalu farmer.pl przyznała także nagrody "Innowacyjny Produkt Rolniczy 2021".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI