Pożary pochłonęły około 7 tys. hektarów lasów i łąk

Autor: PAP 14 lipca 2022 12:53

Pożary pochłonęły około 7 tys. hektarów lasów i łąk Pożary pochłonęły około 7 tys. hektarów lasów i łąk w Hiszpanii/ fot. shutterstock

Dwa duże pożary, które od środy trawią lasy w prowincjach Salamanka i Caceres na zachodzie Hiszpanii, pochłonęły prawie 7 tys. hektarów lasów i łąk - poinformowała w czwartek regionalna Obrona Cywilna.

Jak przekazały na Twitterze władze obu prowincji, walkę z żywiołem utrudniają wysokie temperatury powietrza, przekraczające w niektórych miejscach 40 stopni C, a także silne podmuchy wiatru. Uniemożliwiają one ekipom strażackim przewidzenie kierunku przemieszczania się ognia.

Pożary w Hiszpanii

Służby wskazują, że oba pożary są jednymi z największych w tym roku w Hiszpanii. Spodziewają się rozprzestrzenienia pożarów w związku z oczekiwanym w czwartek wzrostem temperatury powietrza na zachodzie kraju.

W czwartek najbardziej doświadczonymi przez żywioł gminami zachodniej Hiszpanii były Las Hurdes oraz Monsagro, gdzie nad ranem rozpoczęto ewakuację mieszkańców.

Według rządu wspólnoty autonomicznej Kastylii i Leonu wskutek szybko rozprzestrzeniającego się ognia w prowincji Salamanka konieczna była do czwartkowego popołudnia ewakuacja około 500 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI