Pożar w gospodarstwie sadowniczym k. Warki - straty wynoszą ok 1,5 mln zł

Autor: echodnia.eu 08 kwietnia 2021 12:26

Pożar w gospodarstwie sadowniczym k. Warki - straty wynoszą ok 1,5 mln zł W niedzielę (04.04) w gospodarstwie sadowniczym w gminie Warka wybuchł pożar; straty wynoszą ok 1,5 mln zł/ fot. shutterstock

W niedzielę  (04.04) w gospodarstwie sadowniczym w gminie Warka wybuchł pożar. Straty oszacowano wstępnie na ponad 1,5 miliona złotych, ale strażacy uratowali mienie o wartości 3 milionów 700 tysięcy złotych - podaje echodnia.eu.

Pożar wybuchł w gospodarstwie sadowniczym w gminie Warka. Zapaliły się tam tak zwane skrzyniopalety zgromadzone na stertach przy budynkach gospodarczych i pod wiatą. Ogień szybko zajął skrzynie stojące przy budynku mieszkalnym, a także zgromadzone obok sortowni jabłek, pakowalni i przechowalni.

Wstępnie oszacowano, że spaliło się około dwa tysiące skrzyniopalet. Jeden taki plastikowy pojemnik może kosztować nawet 400 złotych, a drewniany – 100. Według strażaków, na posesji było zmagazynowanych około 3000 skrzyniopalet drewnianych i 1000 plastikowych. Płomienie osmaliły duży budynek przechowalniczy i gospodarczy, w kolejnym budynku została uszkodzona elewacja zewnętrzna. Pożar zniszczył też dwa kontenery, tak zwane Bedeefy, a także sprzęt taki jak kosiarki. 

Czytaj więcej: echodnia.eu

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI