Pożar pieczarkarni. Z ogniem walczyło 28 jednostek straży

Autor: PAP 18 lipca 2022 14:40

Pożar pieczarkarni. Z ogniem walczyło 28 jednostek straży W sobotę strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w zakładzie produkującym pieczarki w Starej Tuchorzy/ fot. shutterstock

W miejscowości Stara Tuchorza (pow. wolsztyński, woj. wielkopolskie), w sobotnie popołudnie ogień objął m.in. rozszczelniony dystrybutor z paliwem i halę. W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Oficer dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wolsztynie powiedział PAP, że 22 zastępy dogaszały pożar pieczarkarni. Ratownicy przeszukali przyległe do miejsca pożaru pomieszczenia biurowe, socjalne i magazynowe by potwierdzić, że nikt nie ucierpiał w zdarzeniu. 

Pożar pieczarkarni

W sobotę przed godz. 14 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w zakładzie produkującym pieczarki w Starej Tuchorzy. Ogień objął m.in. rozszczelniony dystrybutor oleju napędowego. W podziemnym zbiorniku miało znajdować się ok. 20 tys. litrów paliwa.

Paliła się również hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 3 tys. m kw., a zagrożona pożarem była kolejna, znajdująca się w bliskiej odległości, hala o powierzchni 5 tys. m kw.

W szczytowym momencie akcji z ogniem walczyło łącznie 28 jednostek straży m.in. z powiatów wolsztyńskiego, leszczyńskiego i nowotomyskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI