Poprawa pogody. Gdzie będzie najcieplej?

Autor: PAP 27 kwietnia 2022 10:36

Poprawa pogody. Gdzie będzie najcieplej? Jakie zmiany w pogodzie?/ fot. shutterstock

IMGW prognozuje w środę zachmurzenie umiarkowane, słabe opady deszczu i temperaturę osiągającą 16 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku - poinformowała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk.

W środę przeważnie zachmurzenie umiarkowane, wzrastające okresami do dużego, i miejscami słabe przelotne opady deszczu. Na południu zachmurzenie duże, okresami całkowite i opady deszczu.

Temperatura do 16 st. C

Temperatura maksymalna od 8 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, 13 stopni na wschodzie, 15 w centrum, do 16 stopni na Dolnym śląsku. Wiatr słaby, tylko nad morzem umiarkowany, miejscami porywisty, północno-wschodni.

W nocy ze środy na czwartek więcej rozpogodzeń i przejaśnień w całym kraju. Jedynie na południowym wschodzie słabe opady deszczu. Zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. W rejonach podgórskich Sudetów mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Temperatura minimalna od minus 3 stopni na północnym wschodzie, lokalnie może być nawet do minus 6 stopni na Suwalszczyźnie. W rejonach podgórskich do minus 1 stopnia, w centrum i na zachodzie ok. 3 stopni, do 7 stopni na południowym wschodzie.

Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-wschodni. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI