×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Poniedziałek pogodny. Temperatura od 9 do 14 stopni C.

Autor: PAP 24 października 2021 21:28

Poniedziałek pogodny. Temperatura od 9 do 14 stopni C. Po rześkim poranku, do wieczora poniedziałek będzie na ogół pogodny, z temperaturami od 9 do 14 stopni Celsjusza / fot. shutterstock

Po rześkim poranku, do wieczora poniedziałek będzie na ogół pogodny, z temperaturami od 9 do 14 stopni Celsjusza - powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego.

Według prognozy przygotowanej dla PAP przez Ewę Łapińską z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, poniedziałek będzie pierwszym z kilku pogodnych dni tygodnia, bez poważniejszych zjawisk pogodowych i z temperaturami w ciągu dnia dochodzącymi do 16 stopni Celsjusza.

"Od poniedziałku układ wysokiego ciśnienia, który obecnie jest nad Polską, przemieści się nad Ukrainę i z południowego zachodu do naszego kraju zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie. Jutro rano będzie jeszcze rześko, żeby nie powiedzieć mroźno, ale w ciągu dnia temperatura wzrośnie do 9 stopni Celsjusza na Kaszubach, 10 stopni na Suwalszczyźnie i 13-14 stopni na przeważającym obszarze kraju" - powiedziała Łapińska.

Dzień będzie pogodny i słoneczny, jedynie na północy i zachodzie mogą pojawić się chmury. Na poniedziałek meteorolodzy nie przewidują opadów. Będzie wiał południowy, słaby i umiarkowany wiatr. W rejonach podgórskich Sudetów i Bieszczad może osiągać prędkość do 60 km/h. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI