Według prognozy przygotowanej przez Katarzynę Ścisłowską z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek pogoda do końca dnia będzie zachęcała do pobytu na świeżym powietrzu.

Poniedziałek bardzo ciepły i pogodny

"W poniedziałek będzie bardzo pogodnie. Zachmurzenie będzie przeważnie małe, jedynie na północnym wschodzie umiarkowane. Bez opadów. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 13 stopni na północnym wschodzie, około 16 w centrum do nawet 20 stopni na południowym zachodzie" - powiedziała Ścisłowska.

Dodała, że w rejonach podgórskich Karpat i nad morzem będzie nieco chłodniej, bo około 12 stopni C. Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, w porywach dochodzący do 55 km/h. Na północnym wschodzie kraju i nad morzem okresami dość silny, w porywach na północnym wschodzie do 65 km/h, a nad morzem - 70 km/h.

Jak zaznaczyła synoptyk IMGW, poniedziałek będzie ostatnim dniem ładnej pogody. Pod koniec tygodnia możliwe są lokalne opady śniegu, z temperaturami maksymalnymi w okolicach zera.