Poniedziałek pogodny i ciepły, reszta tygodnia pochmurna i chłodna

Autor: PAP 24 maja 2021 09:07

Poniedziałek pogodny i ciepły, reszta tygodnia pochmurna i chłodna Poniedziałek będzie słoneczny, później pogoda się popsuje/ fot. pixabay

Rozpoczynający się tydzień przywitał nas pogodnym niebem i dość wysoką temperaturą, jak na standardy ostatnich dni. Niestety, będzie to jedyny taki dzień w nadchodzącym czasie, bo od wtorku powrócą chmury, opady deszczu oraz burze i znów zrobi się chłodniej – poinformował w poniedziałek IMGW.

"W poniedziałek na niebie dominować będzie słońce, jedynie późnym popołudniem na krańcach południowych i północnym zachodzie zachmurzy się i miejscami będzie padał przelotny deszcz" - czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Temperatura będzie całkiem przyjemna, bo w wielu miejscach kraju termometry będą wskazywać co najmniej 20 stopni Celsjusza. W najcieplejszym momencie dnia będzie od 17 do 22 stopni, a jedynie lokalnie nad morzem od 15 do 18 stopni C. Odczucie termiczne będzie nieco zmniejszał umiarkowany, a na południu również porywisty wiatr.

We wtorek pogoda zdecydowanie się pogorszy za sprawą przemieszczającego się nad Polską chłodnego frontu atmosferycznego. Przeważać będzie zachmurzenie duże z opadami deszczu, a miejscami również burzami, lokalnie z gradem.

Opady, zwłaszcza na północy i wschodzie kraju, okresami będą intensywne. Suma opadów miejscami może dochodzić do 20 mm. Ciepło będzie już jedynie na południowym wschodzie, gdzie temperatura maksymalna wynosić będzie do 22 stopni C. Na przeważającym obszarze kraju będzie zdecydowanie chłodniej, od 14 do 18 stopni C.

Umiarkowany i porywisty wiatr nie będzie poprawiał tej sytuacji. W czasie burz porywy wiatru mogą dochodzić nawet do 80 km/h.

W środę pogoda nieco się poprawi. Słońce przeplatać się będzie z chmurami, z których okresami padać będzie przelotny deszcz, a miejscami nawet zagrzmi. Temperatura maksymalna prognozowana jest w przedziale od 14 do 19 stopni. Wciąż wiać będzie umiarkowany i okresami porywisty wiatr.

Czwartek będzie na ogół pochmurny. Największa szansa na większe przejaśnienia, a przez to wyższe temperatury, będzie na wschodzie Polski. W całym kraju okresami padać będzie deszcz, na północnym zachodzie intensywnie.

Temperatura maksymalna będzie wyraźnie zróżnicowana: na zachodzie kraju od 12 do 15 stopni C, a na wschodzie od 16 do 22 stopni. Umiarkowany wiatr będzie w całym kraju zmniejszał odczucie termiczne.

W piątek pogoda w całym kraju się wyrówna. Zachmurzenie będzie duże, choć pojawią się większe przejaśnienia. Miejscami w całej Polsce popada przelotny deszcz, na Pomorzu okresami intensywny. Temperatura maksymalna wyniesie od 11 do 16 stopni C. Wiatr nadal będzie umiarkowany i okresami porywisty.

W najbliższy weekend na niebie dominować będą chmury. W całym kraju prognozowane są przelotne opady deszczu. Jak na koniec maja, będzie chłodno.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia nie zbliży się nawet do 20 stopni C i wynosić będzie od 13 do 18 stopni C. W połączeniu z umiarkowanym wiatrem nie będzie to wymarzona pogoda do spędzania czasu na otwartej przestrzeni.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI