Poniedziałek kolejnym ciepłym dniem

Autor: PAP 03 stycznia 2022 09:21

Poniedziałek kolejnym ciepłym dniem Poniedziałek będzie kolejnym dniem z temperaturami powyżej zera./ fot. shutterstock

Poniedziałek będzie kolejnym dniem z temperaturami powyżej zera. Jak powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW-PIB, zmiana pogody i krótkotrwałe ochłodzenie, spodziewane jest pod koniec przyszłego tygodnia.

Według prognozy pogody przygotowanej przez Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowy Instytutu Badawczy, w poniedziałek Polska będzie znajdowała się w zachodniej cyrkulacji powietrza, dzięki której przez kraj na wschód przesuwają się masy wilgotnego i ciepłego powietrza polarno-morskiego.

Poniedziałek kolejnym ciepłym dniem 

"Poniedziałkowy poranek będzie pochmurny i z opadami deszczu, choć lokalnie mogą pojawić się przejaśnienia. Najwięcej deszczu mogą spodziewać się mieszkańcy południowo-wschodniej części kraju. W wysokich partiach Tatr może spaść do 10 cm śniegu. Zapowiada się kolejny, ciepły dzień z temperaturą od 4 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 10 stopni na południu kraju" - powiedziała Grażyna Dąbrowska.

Wiatr będzie umiarkowany i dość silny, w całym kraju porywisty, z kierunków zachodnich. Na Wybrzeżu, w Sudetach i rejonach podgórskich w porywach może osiągać prędkość do 75 km/h.

Według synoptyków IMGW-PIB, podobna pogoda utrzyma się do końca tygodnia. W czwartek, piątek, możliwa jest krótkotrwała zmiana pogody, z temperaturami w ciągu dnia rzędu 1 stopnia Celsjusza powyżej zera. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI