Poniedziałek jeszcze słoneczny, ale czeka nas zmiana pogody

Autor: PAP 14 marca 2022 09:35

Poniedziałek jeszcze słoneczny, ale czeka nas zmiana pogody Poniedziałek będzie pogodny do zachodu słońca/ fot. shutterstock

Poniedziałek będzie pogodny do zachodu słońca niemal w całym kraju. Jak zapowiada Michał Folwarski, synoptyk IMGW-PIB, wieczorem na zachodzie Polski pojawią się chmury i może spaść słaby deszcz.

Według prognozy pogody przygotowanej przez Michała Folwarskiego z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek do godzin wieczornych w Polsce będziemy mieli słoneczną pogodę.

Będzie słoniecznie i pogodnie 

"Jutro do godzin wieczornych nad przeważającym obszarem Polski będzie słonecznie i pogodnie. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 6-7 stopni Celsjusza na wschodzie do 13 stopni na zachodzie. Wiatr będzie słaby, chwilami umiarkowany, z południowego wschodu i południa. Na zachodzie kraju okresowo może być porywisty" - powiedział Folwarski.

W godzinach wieczornych na zachodzie Polski zaczną być widoczne pierwsze oznaki zmiany pogody. Za sprawą mas cieplejszego i wilgotnego powietrza, które zacznie z zachodu napływać do kraju, pojawią się chmury, z których może spaść niewielki deszcz. Strefa opadów będzie powoli przesuwała się na wschód, obejmując stopniowo coraz większą część kraju.

Temperatura minimalna w nocy wyniesie od minus 2-3 stopni Celsjusza na wschodzie, gdzie jeszcze będzie pogodnie, do 3-4 stopni na plusie w zachodniej i południowo zachodniej części kraju.

Według meteorologów IMGW, strefa zachmurzenia i opadów już we wtorek obejmie większą część kraju. Chociaż będzie mniej słońca i zapowiadane są słabe opady deszczu, to temperatura maksymalna w dzień na przeważającym obszarze kraju będzie dochodziła do 10 stopni Celsjusza. W drugiej połowie tygodnia prognozowana jest poprawa pogody. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI