Polskie gospodarstwo ekologiczne w finale Rural Inspiration Awards 2021!

Autor: www.sadyogrody.pl 23 marca 2021 15:10

Polskie gospodarstwo ekologiczne w finale Rural Inspiration Awards 2021! Polskie gospodarstwo ekologiczne w finale Rural Inspiration Awards 2021!/ fot.anielskieogrody.pl

"Anielskie Ogrody" to certyfikowane gospodarstwo ekologiczne. Kamila i Bogdan Kasperscy założyli je w Budachowie, gmina Bytnica, woj. lubuskie. Ten projekt jako jedyny z Polski znalazł się w finale międzynarodowego konkursu Rural Inspiration Awards 2021 – „Nasza wiejska przyszłość”.

„Anielskie Ogrody” to przyszłościowy projekt, którego celem jest stworzenie oraz różnorodności biologicznej w gospodarstwach i ogrodach. Pomaga tworzyć od podstaw małe ekologiczne gospodarstwa rodzinne i wspiera oraz pomaga im w produkcji ekologicznych warzyw, owoców, ziół i kwiatów. Obejmuje edukację poprzez praktyczne warsztaty, a także poradnictwo online, przenoszące ją na skalę krajową. Inspiruje również społeczności lokalne i krajowe do współpracy z małymi ogrodami produkcyjnymi dla uczniów i osób starszych.

- Pokazujemy jak uprawiać ogród z poszanowaniem przyrody i korzyścią dla człowieka. Edukujemy na konkretnych, praktycznych przykładach. Zdrowa ziemia – zdrowe jedzenie – zdrowi ludzie. Inspirujemy osoby chcące uprawiać własne ogrody w podobny sposób - mówią właściciele gospodarstwa.

Anielskie Ogrody wiodą prym w czasach pandemii i zmian klimatycznych dzięki wysokiej jakości materiałom edukacyjnym „krok po kroku” i łatwej komunikacji internetowej. 

Obecnie trwa głosowanie w kategorii “Popular Award”, gdzie przyznana zostanie nagroda internautów  Wystarczy wejść na stronę konkursu https://www.surveymonkey.com/r/XTZBQYQ , zaznaczyć projekt „Anielskie Ogrody” i potwierdzić swój wybór naciskając czarny przycisk „Done” na dole strony. Głosowanie dla internautów trwa do północy 24 marca.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI