×

Subskrybuj newsletter
sadyogrody.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Policja apeluje: zadbajmy o bezpieczeństwo w trakcie prac polowych

Autor: www.sadyogrody.pl/ policja.pl 05 września 2019 12:19

Policja apeluje: zadbajmy o bezpieczeństwo w trakcie prac polowych fot. pixabay.com

Nadchodząca jesień to czas wzmożonych prac polowych. Podczas nich zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i osób bliskich. Nie zapominajmy o usuwaniu nieczystości z jezdni pozostawionych przez maszyny rolnicze - apeluje policja.

Nadchodząca jesień to okres wzmożonych prac na roli. W czasie nich rolnikom towarzyszy wiele różnorodnych zagrożeń związanych m.in. z obsługą sprzętu, częstym przejeżdżaniem dużymi maszynami przez drogi publiczne czy też prace na wysokościach. W ich trakcie należy zwrócić szczególną uwagę na dzieci.

Policja przypomina również, że przewożenie osób na przyczepach oraz pojazdami rolniczymi w miejscach do tego nieprzeznaczonych, jest bardzo niebezpieczne i narusza przepisy prawa o ruchu drogowym.

Zwraca uwagę również na obowiązek uprzątnięcia z drogi pozostawionych przez maszyny zanieczyszczeń. Policjanci w okresie jesiennym będą szczególną uwagę zwracać na osoby, które przyczyniają się do zanieczyszczania dróg przez prowadzone prace na polach. Policjanci będą konsekwentnie pociągać do odpowiedzialności osoby, które poprzez niedbalstwo niszczą czy też zanieczyszczają drogę. 

Pozostawiając ziemię czy inne zanieczyszczenia pochodzące z pola, rolnik stwarza realne zagrożenia w ruchu drogowym. Przy odrobinie deszczu powstaje śliskie błoto, które przyczynić się może do osłabienia przyczepności kół pojazdu, a w konsekwencji do wypadku drogowego.

W myśl art. 91 KW za takie zachowanie grozi kara grzywny nawet do 1500 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Sady Ogrody - Google News Obserwuj nas w Google News

WIĘCEJ NA TEMAT

Z INNEJ SKRZYNKI

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI